Нацбанк продовжив обов’язковий продаж валютних надходжень

Национальный банк Украины (НБУ) продлил до 17 мая 2014 года срок обязательной продажи юридическими лицами и физическими лицами – предпринимателями, являющимися резидентами Украины, 50% выручки в иностранной валюте. Это решение закреплено постановлением Правления НБУ № 453 от 14.11.2013.

Постанова №457 передбачає, що обов’язковому продажу підлягає 50% надходжень в інвалюті першої групи класифікатора НБУ, а також надходжень в російських рублях. Постанова №453 передбачає, що термін повернення валютної виручки в Україну не повинен перевищувати 90 днів.

Не підлягають обов’язковому продажу надходження на користь держави або під держгарантії; надходження за кредитами і позиками, що залучаються відповідно до міжнародних договорів України; надходження за проектами міжнародної технічної допомоги; надходження на користь резидентів-посередників за договорами комісії, доручення, консигнації або за агентськими угодами.

Уповноважені банки зобов’язані здійснювати обов’язковий продаж 50% надходжень в інвалюті без доручення клієнта не пізніше, ніж на наступний робочий день після дня зарахування таких надходжень на рахунок.

Крім того, обов’язковому продажу підлягають надходження за кордону на користь фізосіб (резидентів і нерезидентів) в сумі, еквівалентній 150 тисяч гривень і більше в місяць.

Як відомо, 19 листопада 2012 року НБУ ввів на 6 місяців обов’язковий продаж 50% валютної виручки експортерами і потім неодноразово продовжував таку вимогу.

Источник: http://www.pravda.com.ua/news/2013/11/18/7002425/

Читайте также