Як відомо, з метою спрощення реєстраційних процедур Законом України від 02.10.2012 р. № 5410-VI було внесено зміни до низки законодавчих актів. Основна ідея прийнятого Закону полягала в тому, що відомості про держреєстрацію підприємця або юридичної особи тепер можна отримати за допомогою мережі Інтернет, тому нема необхідності постійно отримувати і надавати виписку або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (далі — Єдиний держреєстр) (докладно про це див. у газеті «Податки та бухгалтерський облік», 2012, № 91, с. 6).
Закон № 5410-VI (в основній його частині) набрав чинності з 1 січня 2013 року. Крім цього, Кабміну було доручено привести свої нормативно-правові акти у відповідність до цього Закону.
З метою реалізації покладеного доручення Кабмін постановою від 08.04.2013 р. № 233 виключив із низки своїх постанов необхідність подання суб’єктами господарювання витягів та виписок із Єдиного держреєстру. Тепер не потрібно надавати зазначені документи, зокрема, при:
— отриманні індивідуальних ліцензій на здійснення резидентами майнових інвестицій за межами України;
— отриманні ліцензій на право імпорту, експорту спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами;
— перереєстрації транспортних засобів, які передаються у зв’язку з реорганізацією юридичних осіб;
— реєстрації зовнішньоекономічних контрактів на здійснення експортних операцій з металобрухтом;
— акредитації центру сертифікації ключів;
— виборі юридичними особами земельних ділянок для розміщення об’єктів;
— отриманні суб’єктами господарювання компенсації витрат на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства;
— реєстрації у Фонді соціального захисту інвалідів підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, які використовують найману працю (в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб);
— отриманні ліцензії на здійснення господарської діяльності, пов’язаної зі створенням об’єктів архітектури;
— продовженні строків розрахунків за зовнішньоекономічними операціями;
— отриманні, продовженні строку дії та анулюванні дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства;
— набутті юридичною особою статусу оптового ринку сільськогосподарської продукції;