Україна підписала Сінгапурську конвенцію, що спрощує виконання міжнародних угод, укладених за результатами медіації

7 августа 2019 года в Сингапуре была подписана Конвенция ООН “О международных договорах по результатам медиации” (United Nations Convention on International Settlement Agreements Resulting from Mediation). Украина – среди стран-подписантов. По сути эта Конвенция добавляет медиации гарантии исполнения сделок и является той частью “пазла” эффективной и унифицированной процедуры реализации соглашений, заключенных в результате медиации, которой раньше не хватало. Если компания из Украины и из другой страны-участницы Конвенции будет иметь спор, урегулированный в ходе медиации, то для исполнения решения на территории этой другой страны необходимо будет лишь обратиться в суд по упрощенной процедуре для формальной проверки и признания такого решения и получения судебного приказа для исполнения.

7 серпня 2019 року в Сінгапурі була підписана Конвенція ООН “Про міжнародні угоди за результатами медіації” (United Nations Convention on International Settlement Agreements Resulting from Mediation). Україна – серед країн-підписантів.

Конвенція покликана уможливити та полегшити виконання рішень, досягнутих сторонами у ході медіації в міжнародних комерційних спорах. Вона передбачає запровадження інструментів визнання та виконання рішень, досягнутих в ході медіації, подібних тим, які передбачені Нью-Йоркською Конвенцією про визнання та виконання іноземних арбітражних рішень 1958 р.

Конвенція застосовуватиметься до міжнародних угод, укладених в результаті медіації у комерційних спорах між двома компаніями з різних країн-учасниць Конвенції. Вона створює уніфіковані рамки для визнання таких угод на території країни-учасниці та робить можливим звернення до суду для визнання такої угоди та її виконання в іншій юрисдикції.

Сінгапурська конвенція покликана стати інструментом сприяння міжнародній торгівлі та просуванню медіації як альтернативного та ефективного методу вирішення торгових спорів. Вона гарантує, що угода, досягнута сторонами в результаті медіації, стає обов’язковою та підлягає виконанню, відповідно до спрощеної процедури в іноземній юрисдикції.

Що це дасть бізнесу?

Якщо сьогодні компанія з України та з іншої країни-учасниці Конвенції матиме спір, врегулюваний в ході медіації, то для виконання рішення на території цієї іншої країни необхідно буде лише звернутися в суд за спрощеною процедурою для формальної перевірки і визнання такого рішення і отримання судового наказу для виконання.

По суті ця Конвенція додає медіації гарантії виконання угод і є тією частинкою “пазла” ефективної та уніфікованої процедури реалізації угод, укладених внаслідок медіації, якої раніше не вистачало.

Участь України у підписанні Конвенції дає сигнал іноземним партнерам, що Україна також визнає і готова сприяти і використовувати альтернативні засоби вирішення спорів, як і багато інших країн світу – серед 46 країн-підписантів Конвенції, наприклад, США та Китай. У довгостроковій перспективі це матиме наслідком створення сприятливішого інвестиційного клімату, зниження витрат бізнесу на врегулювання спорів та розвантаження судів.

Підписання цієї Конвенції є великим кроком для ствердження міжнародного визнання процедури медіації світовим співтовариством. І що приємно – Україна не пасе задніх у цьому процесі і приєдналася до Сінгапурської Конвенції від самого початку.

Авторы:  Alexei Reznikov, Yuna Potemkin, Natalia Bezhlebnaya

Источник: https://www.lexology.com/library/detail.aspx?g=5e9f2fb3-fa70-4be2-aee5-2d7f6811fca3&utm_source=Lexology+Daily+Newsfeed&utm_medium=HTML+email+-+Body+-+General+section&utm_campaign=Lexology+subscriber+daily+feed&utm_content=Lexology+Daily+Newsfeed+2019-08-12&utm_term=

 

 

 

Читайте также