В Україні запроваджується ринок зелених облігацій

16 августа 2020 вступил в силу Закон Украины “О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно упрощения привлечения инвестиций и внедрения новых финансовых инструментов” № 738-IX от 19 июня 2020 года, которым предусматривается введение зеленых облигаций в Украине и установление правил для участников этого рынка. Зеленые облигации впервые вводятся в оборот как отдельный класс ценных бумаг и устанавливаются правила игры для участников этого рынка.

В Україні запроваджується ринок зелених облігацій

16 серпня 2020 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів” № 738-IX від 19 червня 2020 року (“Закон”), яким передбачається запровадження зелених облігацій в Україні та встановлення правил для учасників цього ринку. Зелені облігації вперше вводяться в обіг як окремий клас цінних паперів і встановлюються правила гри для учасників цього ринку.

Зокрема, статтею 18 Закону встановлюються:

– поняття зелених облігацій та проектів екологічного спрямування (із визначенням конкретних напрямів, на які можуть спрямовуватись кошти, залучені від емісії таких облігацій);

– коло емітентів зелених облігацій (із визначенням правового режиму для тих, хто реалізує та фінансує проекти екологічного спрямування); та

– принципи розкриття інформації емітентами, вимоги щодо звітності та використання надходжень, що будуть залучені від інвесторів на фінансування та/або рефінансування витрат проектів екологічного спрямування.

14 серпня 2020 року Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження (“Держенергоефективності”) розробило проект Концепції запровадження ринку зелених облігацій в Україні (“Проект Концепції”). Держенергоефективності закликало муніципалітети готувати пілотні проекти їх випусків.

Цей Проект Концепції визначає мету, основні напрями та завдання щодо запровадження ринку зелених облігацій в Україні, який має стратегічне значення для фінансування екологічно чистих проектів, покращення екологічності середовища, розвитку вітчизняного фондового ринку та економіки України в цілому.

Проект Концепції спрямовано на реалізацію положень Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами.

Проект Концепції визначає наступне:

Проблеми, що потребують розв’язання;
Мета і строки реалізації Проекту Концепції;
Шляхи та засоби розв’язання проблеми;
Очікувані результати; та
Обсяг фінансових, матеріально-технічних, трудових ресурсів.
Додатково Проект Концепції містить План заходів щодо реалізації Концепції запровадження ринку зелених облігацій в Україні для 2020-2022 років.

Держенергоефективності повідомляє, що разом із партнерами розпочато роботу над розробкою вторинного законодавства, зокрема, керівних процедур для відбору та оцінки проектів екологічного спрямування, що фінансуватимуться за кошти державного і місцевих бюджетів.

Авторы: Ярослав Петров, Елена Сичковская

Источник: https://www.lexology.com/library/detail.aspx?g=0eb2e1c7-1c0c-4e45-9548-d4a3ec43b7ea&utm_source=Lexology+Daily+Newsfeed&utm_medium=HTML+email+-+Body+-+General+section&utm_campaign=Lexology+subscriber+daily+feed&utm_content=Lexology+Daily+Newsfeed+2020-09-16&utm_term=

Читайте также